Apie dvarą

Teresa, Vestuvių laikas

Nuostabi vieta. Puikus dvaras. Skanus maistas. Ačiū už malonų bendradarbiavimą.

Teresa, Vestuvių laikas

Nuostabi vieta. Puikus dvaras. Skanus maistas. Ačiū už malonų bendradarbiavimą.

Apie dvarą

Pabėkite iš miesto į nuostabios gamtos apsuptą Vasaknų dvarą. Istorinė autentiška aplinka, ežero ramuma, šimtamečių liepų parkas sukuria ypatingą aurą, kuria kadaise mėgavosi garbingosios Radvilų, Pliaterių ir Tiškevičių giminės. Dvaro pastatai rekonstruoti senąsias akmens ir plytų sienas jungiant su masyviomis ąžuolinėmis konstrukcijomis, stiklu, granitu, taip sujungiant praeitį su dabartimi. Dvaro teritorijoje atkurtas dar 18 a. veikęs bravoras, įrengta pirtis, sutvarkytas parkas su tvenkiniais, išsaugoti arklidžių ir dvaro rūmų fragmentai.

Teikiant paslaugas ypatingą dėmesį skiriame jų kokybei. Norime, kad dvaras pratęstų savo didingą istoriją ir tai, ką sukūrėme, būtų vertinama ir po mūsų.

Dvaro istorija

XVI a.

XVI a.

Vasaknos ir Radvilų giminė

XVI amžiuje Radvilos, plėsdami savo valdas, įsigijo Vasaknų dvarą. Tai buvo vienas iš mėgstamiausių Jono I-ojo Radvilos dvarų. Jo anūkai, vienas jų Mykolas-Kristupas Našlaitėlis perstatė senuosius Vasaknų dvaro rūmus ir ūkinius pastatus ir juos išnuomodavo Lietuvai nusipelniusiems didikams. Jau XVII amžiuje mažėjo Radvilų valdomi plotai, tačiau Vasaknas su kaimais ir palivarkais išlaikė ilgiausiai.

XVII a.

XVII a.

Vasaknos ir Pliaterių giminė

Palaipsniui valdos buvo užleistos grafams Pliateriams, garsiems XII-XX a. Livonijos, Lenkijos ir Lietuvos didikams. Pirmasis iš Pliaterių giminės, valdęs dvarą, buvo grafas Ferdinandas Pliateris. Jis 1719 metais įsigijo Vasaknas. Pliaterių giminė Vasaknų dvarą valdė daugiau nei 100 metų.

XVIII a.

XVIII a.

Vasaknos ir Tiškevičių giminė

Apie 1828 metus Vasaknų dvaras giminystės keliu atiteko grafui Jonui Mykolui Tiškevičiui. Tokiu būdu dvaro sodyba išvengė skaudaus likimo, kai už brolių Cezario, Vladislovo Pliaterių bei jų pusseserės Emilijos Pliaterytės dalyvavimą 1831 metų sukilime carinė valdžia konfiskavo jų žemes. Kiti Tiškevičių giminės dvaro paveldėtojai gyveno Lenkijoje, todėl blogai prižiūrimas dvaras po truputį nyko.

XX a.

Vasaknos XX amžiuje

XX amžiaus pradžioje buvo bandoma organizuoti karpių auginimą spe
cialiai įrengtuose tvenkiniuose, tačiau Pirmasis pasaulinis karas veiklą sustabdė. Dvaras likęs be šeimininkų buvo paimtas valstybės globon, neprižiūrimas nyko.

Dabar

Dabar

Vasaknos ir dabartis

2003 metais Vasaknų dvarą įsigijo naujieji savininkai. Jie pasinaudoję ES struktūrinių fondų lėšomis rekonstravo dvaro svirną, kurį pritaikė poilsiui ir pramogoms. Neseniai rekonstruotas tarnų namas – jame jau veikia alaus darykla bei autentiška rūkykla, įrengtos papildomos nakvynės vietos, degustacijos salė ir poilsio zona. Sutvarkytas 5 ha dvaro parkas – atkurti pasivaikščiojimo takai, įrengtos pavėsinės, išvalyti tvenkiniai. Dvaro parkas įtrauktas į Valstybės saugomų objektų sąrašą. Visa dvaro teritorija yra kultūros paveldo objektas.

Į viršų